Jak zwalczać muchy domowe?

Czy mucha domowa może stwarzać realne zagrożenie dla zdrowia lub życia człowieka? Niekoniecznie. To jednak dość problematyczny owad, który najczęściej pojawia się tuż po zimie. Uciążliwe owady stale próbują przedostać się do wnętrza domów i mieszkań – a to w poszukiwaniu resztek pożywienia lub cieplejszego schronienia. Czy z muchami w domu da się skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak – zobacz, w jaki sposób!

Muchy domowe – co warto o nich wiedzieć?

Muchy są często spotykane w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, a także na ogrodowych tarasach. Wiele osób często bagatelizuje ich obecność, twierdząc, że to w 100% naturalne. Po części tak, aczkolwiek w skrajnych przypadkach muchy mogą przenosić szkodliwe bakterie, np. E. coli lub Salmonelli. Te owady żywią się materią gnilną, czyli odpadami domowymi. Cykl życia muchy jest dość krótki. Po złożeniu jaj i przekształceniu się larwy w osobniki dorosłe najdłuższy cykl życia może potrwać około 7 dni. Co ciekawe, muchy są w stanie spędzić w hibernacji nawet kilka miesięcy. To znacznie utrudnia walkę z nimi, szczególnie jeśli problem został wcześniej zaniedbany.

Jakie choroby przenoszą muchy?

Choć muchy domowe są uznawane za dość niegroźne stworzenia, to jednak ich obecność w domach i mieszkaniach (szczególnie w pobliżu pożywienia) może być wyjątkowo problematyczna. Owady przenoszą najczęściej takie choroby, jak:

  • wąglik,
  • trąd,
  • gruźlica,
  • dur brzuszny,
  • czerwonka,

Niektóre choroby są śmiertelne, dlatego lepiej walczyć z obecnością much w domach aniżeli później żałować. Domowe metody ochrony przed owadami i walki z muchami mogą ograniczyć ich rozprzestrzenianie się. Często wystarczy zainwestować w moskitiery drzwiowe i okienne oraz rekuperację mechaniczną – wtedy w domu mucha jest prawdziwą rzadkością.

W jaki sposób pozbyć się much? Ranking polecanych preparatów

W ofercie DDD Clean znajdziesz wiele preparatów, które umożliwiają skuteczną walkę z muchami. Kilka polecanych środków to:

  1. Duracid na owady – gotowy środek w sprayu nadaje się do walki z muchami w domach, magazynach, szkołach, a nawet budynkach użytku publicznego. Preparat należy wstrzyknąć bezpośrednio do miejsca bytowania owadów. Dzięki temu owady dostają natychmiastowego paraliżu, nie mają zdolności do latania, a następnie giną w ciągu kilku minut od zaaplikowania preparatu.
  2. Permex 22 E – to świetny produkt do zwalczania much domowych, końskich i wielu innych owadów. Preparat jest biobójczy, dlatego przy jego stosowaniu trzeba zachować środki ostrożności. Można go wykorzystać do użycia przy pomocy spryskiwacza ręcznego lub ciśnieniowego.
  3. One Shot proszek na muchy Twenty One – to funkcjonalny środek dostosowania na dwa sposoby: jako oprysk oraz do malowania. Z pomocą tej substancji można skutecznie walczyć z muchami w nieruchomościach oraz wszędzie tam, gdzie owady stanowią realny problem.
  4. VACO sprawy na owady biegające i latające – tani i jednocześnie skuteczny środek, który może całkowicie unicestwić owady w nieruchomościach mieszkalnych i nie tylko. Wygodny atomizer ułatwia aplikację preparatu nawet w trudnodostępnych miejscach.
  5. K-otrhrine 2,5 flow – to bezpieczny preparat, który można stosować w pomieszczeniach mieszkalnych, magazynach i fabrykach. Substancja oddziałuje bezpośrednio na drogi pokarmowe owadów. Środek biobójczy należy stosować z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

To tylko kilka preparatów chemicznych, które można stosować w celu zwalczania problemu much w domach, biurach i w wielu innych pomieszczeniach. Zapobiegawczo możesz też wybrać One Shot pułapkę na muchy Fly Catcher. To w 100% ekologiczna forma walki z muchami i innymi owadami latającymi. Pułapka jest w stanie działać przez cały sezon – wystarczy na bieżąco uzupełniać wodę w zbiorniku.

Podsumowując: walkę z muchami można podjąć na wiele sposobów. Aby skutecznie pozbyć się owadów, można stosować: aerozol gotowy do użycia, zamgławiacze, lepy i proszki na muchy. Te ostatnie wykazują skuteczność działania nawet do 3 miesięcy.

Kategoria: PORADNIKI, DEZYNSEKCJA

Śledź nas na Facebooku