Indeks: 432

Marka: ONE SHOT

ONE SHOT Na pchły koncentrat 100 ml

(0)

➡️ Marka: ONE SHOT ➡️ Typ: koncentrat, oprysk na pchły, preparat na pchły ➡️ Składniki główne: etofenoproks, butotlenek piperonylu (PBO) ➡️ Ilość: 100ml ➡️ Opakowanie: 1 sztuka WARIANTY TEGO PRODUKTU:100ML 30ML

Cena 34,99 zł
Więcej
PRODUKT DOSTĘPNY!
Wszystkie bestsellery
  • Usługi DDD

  • OGÓLNOPOLSKA KARTA SENIORA

Kategoria: ślimaki

Aktywne filtry
ślimaki

ślimaki


Walka ze ślimakami w ogrodzie może być skuteczna tylko wtedy, kiedy zaczniesz stosować profesjonalne preparaty na te szkodniki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Mamy najlepsze na rynku środki chemiczne, które ułatwiają skuteczną walkę ze ślimakami i nie tylko. Jeśli masz problem z tymi szkodnikami na działce lub w przydomowym ogrodzie, a Twoje rośliny cierpią na obecności ślimaków, koniecznie zamów w DDD Clean Metaldehyd! W ten sposób skutecznie rozwiążesz swoje problemy ze ślimakami.

Jak zwalczać ślimaki? Wybierz metaldehyd!


Pięcioprocentowe stężenie metaldehydu dostępnego w naszej ofercie online to najskuteczniejszy produkt do walki ze ślimakami. Ten środek ślimakobójczy jest formą przynęty w granulacie. Zalecamy stosowanie produktu wyłącznie na ślimaki nagie. Preparat jest przeznaczony do stosowania ręcznego lub z pomocą aplikatora.

Zwalczanie ślimaków w przypadku tego środka chemicznego wymaga przygotowania odpowiedniej ilości granulatu, zależnie od tego, jakie rośliny znajdują się w miejscu żerowania ślimaków. Zalecane dawki niezależnie od miejsca zastosowania to ok. 4 kilogramy na hektar pola.
Zalecamy stosowanie tego środka ochronnego dla roślin wyłącznie zgodnie z zalecaniami producenta. Przed użyciem zawsze trzeba przeczytać etykietę produktu, aby nie rozprowadzić zbyt dużej ilości preparatu do walki ze ślimakami na zboża, rzepak, kukurydzę czy nawet sałatę.

Metody walki ze ślimakami w ogrodzie – jak pozbyć się tych szkodników?


Ręczne wyłapywanie ślimaków to żmudne i nieskuteczne zajęcie. Jeśli zmierzasz pozbyć się w 100% ślimaków przychodzących na Twoją działkę, koniecznie użyj bariery, jak na przykład wiórki, zmielone skorupki jaj, kawałki szkła lub piasek. Ślimaki mają trudności z przekraczaniem takich przeszkód.
Alternatywne metody walki ze ślimakami tuż obok używania profesjonalnego granulatu ślimakobójczego to:

  • montaż budki na ptaki na działce – ślimaki to smakowity kąsek dla ptaków każdego gatunku,
  • regularnie przekopuj ziemię na działce, dzięki czemu unikniesz nadmiernego podlewania, a więc i rozprzestrzeniania się ślimaków,
  • posadź odstraszające rośliny, np. lawendę i rozmaryn.


Niemniej jednak to profesjonalne środki chemiczne mogą pomóc nam w skutecznej walce ze ślimakami na działce lub w pobliżu pól uprawnych.

Jak stosować granulat do walki ze ślimakami?


Stosowanie granulatu przeciwko ślimakom jest efektywnym sposobem na kontrolowanie ich populacji w ogrodzie. Granulat, często na bazie żelaza, działa jako atrakcyjna przynęta dla ślimaków, a jednocześnie jest bezpieczny dla innych zwierząt i roślin.

  1. Wybierz granulat przyjazny dla środowiska, najlepiej taki, który zawiera fosforan żelaza.
  2. Najlepszy czas na aplikację granulatu to wieczór lub wczesny ranek, kiedy ślimaki są najbardziej aktywne.
  3. Rozsyp granulat równomiernie wokół obszarów, gdzie zauważyłeś obecność ślimaków, szczególnie wokół roślin, które chcesz chronić.
  4. Przestrzegaj zaleceń producenta odnośnie do dozowania. Nadmierna ilość granulatu nie jest bardziej skuteczna i może być marnotrawstwem produktu.


Stosując granulat, ważne jest, aby pamiętać o jego odpowiedniej aplikacji i regularności. Dzięki temu metoda ta jest nie tylko skuteczna, ale też bezpieczna dla innych organizmów w ogrodzie.

Śledź nas na Facebooku