Jak pozbyć się myszy z domu?

Jedna mysz w domu nie stanowi dużego problemu. Kłopoty pojawiają się wtedy, kiedy w lokalu zalęgnie się więcej gryzoni. Z tego względu nigdy nie należy bagatelizować problemu myszy pojawiających się w nieruchomości. Dziury w ścianach, pogryzione kable, a nawet zanieczyszczone półki w kuchni – to niektóre z problemów, które powodują myszy w domu.

Myszy w domu – jak wykryć ich obecność?

Jeśli myszy dopiero rozpoczęły eksplorację Twojego domu, prawdopodobnie nie będziesz w stanie zauważyć ich obecności. Gryzonie najczęściej są płochliwe i unikają człowieka. Zwierzęta domowe skutecznie odstraszają myszy, ale nie przez całą dobę.

Problem myszy w domu pojawia się najczęściej w okresie jesienno-zimowym. Kiedy na zewnątrz robi się zimno, gryzonie poszukują schronienia. Myszy w domu szukają też pożywienia oraz bezpiecznego miejsca do rozmnażania. Wbrew pozorom nie tak łatwo zauważyć mysz przebiegającą przez środek salonu lub kuchni. Widoczne elementy, które mogą świadczyć o obecności myszy w domu to:

  • odchody w szafkach kuchennych, a także za meblami,
  • pogryzione kable,
  • dziury w meblach,
  • brzydki zapach odchodów,
  • słyszalne dźwięki skrobania, np. za meblami,
  • pogryzione opakowania z żywnością w szafkach.

Jeśli zaobserwujesz, chociażby jeden z powyższych skutków działalności myszy w domu – nigdy nie bagatelizuj problemu. Lepiej zacznij działać szybko, zanim gryzonie zaczną się rozmnażać. Wtedy będziesz mieć ogromny problem, aby opanować inwazję myszy w swoim domu.

Jakie są najlepsze sposoby na pozbycie się myszy z domu?

Walka z gryzoniami w nieruchomościach mieszkalnych bywa problematyczna. Dopóki nie wykryjesz źródła problemu i miejsca, z którego przedostają się do wnętrza domu – nie będziesz w stanie w 100% pozbyć się kłopotu. Jeśli zauważysz obecność myszy w domu:

  1. Zlokalizuj źródło problemu – gryzonie mogą przedostawać się przez nieszczelne drzwi na ogród, drzwi wejściowe lub przez rury przejścia rur kanalizacyjnych z zewnątrz.
  2. Zaślep wszystkie dziury i możliwe wejścia do nieruchomości.
  3. Wybierz odpowiednie metody walki z gryzoniami.

Sprawdzone metody walki z gryzoniami w domu to pułapki na myszy. W ofercie sklepu internetowego DDDClean znajdziesz wiele rodzajów pułapek. Kilka sprawdzonych modeli to:

  • Vaco lep na myszy – to pułapka z warstwą silnego kleju. Gryzonie po wejściu na płachtę klejącą nie są w stanie samodzielnie się uwolnić. Pułapkę możesz rozłożyć w dowolnym kształcie. Możliwość formowania gwarantuje wysoką skuteczność w wyłapywaniu myszy w domu.
  • Vaco pułapka żywołowna – to standardowy model pułapki na myszy. Nie jest groźna dla życia gryzoni. Gwarantuje szybkie schwytanie myszy. Decydując się na taki model pułapki, zyskujesz pewność, że mysz nie ucieknie po zamknięciu jej w stalowej konstrukcji.
  • Catchmaster myszołapka plastikowa – na myszy w domu możesz zastosować plastikową pułapkę na myszy. Produkt wyróżnia się dużą siłą uderzenia, która całkowicie unieruchamia złapaną mysz.

To jednak nie wszystkie sposoby, które pomogą Ci schwytać myszy w swoim domu. Opcjonalnie możesz wykorzystać środki chemiczne. Preparaty na gryzonie skutecznie je unicestwiają, niezależnie od miejsca zagnieżdżenia się problemu.

Walka z gryzoniami w domu – jakie środki chemiczne są najlepsze?

Jeśli myszy w domu są zbyt cwane na pułapki i lepy, możesz wybrać inną metodę walki. Zainwestuj w sprawdzone preparaty chemiczne i trutki. To skuteczny sposób na pozbycie się gryzoni raz na zawsze. Najchętniej wybierane środki chemiczne to:

  • One Shot granulat na myszy – to najwyższej klasy preparat ze 100% skutecznością. Gryzonie po zjedzeniu granulek giną bezstresowo, długo po spożyciu oraz z dala od miejsca wyłożenia trutki. Śmierć myszy następuje nie szybciej niż w ciągu 48 godzin od spożycia.
  • One Shot ziarno na myszy – to kolejny granulowany preparat, który przyciąga gryzonie nawet z daleka. Ziarno stanowi dobrą przynętę na gryzonie. Trutka jest skuteczna na myszy, nornice i szczury.

Jeśli szukasz idealnego sposobu na skuteczne pozbycie się problemu gryzoni z domu – postaw na granulaty i trutki. W połączeniu z pułapkami na myszy zyskasz sporą przewagę w walce.

Kategoria: PORADNIKI, DERATYZACJA

Śledź nas na Facebooku