Wszystkie bestsellery
 • Usługi DDD

 • OGÓLNOPOLSKA KARTA SENIORA

Panko pułapka na rybiki cukrowe 2szt

90
10,90 zł
Ilość
PRODUKT DOSTĘPNY!

help_outlineZapytaj o produkt
Panko pułapka na rybiki cukrowe 2szt

Panko pułapka na rybiki cukrowe 2szt

Akceptuję zasady polityki prywatności  

  KARTA SENIORA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, BY UZYSKAĆ RABAT!

  Polityka wysyłki

Zapoznaj się z naszą polityką wysyłki.

  Regulamin sklepu

Zapoznaj się z regulaminem sklepu.


blik mastercard visa
Opis

Panko pułapka na rybiki cukrowe 2szt

klejowa z atraktantem


Rzetelna informacja o obecności srebrzyków ( rybików cukrowych) jest sygnałem do zastosowania odpowiednich środków zapobiegawczych. Brak skutecznej metody monitorowania tych szkodników jest powszechnie znanym problemem w archiwach i bibliotekach.
Stosowane niejako z konieczności tradycyjne pułapki lepowe nie dają informacji o rzeczywistej aktywności szkodnika. W efekcie owady czynią nieodwracalne szkody wśród księgozbiorów bez jakiejkolwiek świadomości ze strony konserwatorów bibliotecznych .

Przez lata producenci przekonywali o skteczności pułapek uniwersalnych "specjalnie" przygotowanych do odławiania szerokiej gamy owadów biegających. Rzeczywistość okazała się jednak bardziej skomplikowana dlatego obecnie na znaczeniu zyskują pułapki selektywnie wabiące konkretne gatunki owadów. Pozostaje jednak podstawowy problem naturalnej ostrożności rybików. Należy pamiętać, że owady te przetrwały wiele milionów lat również dzięki wykształconej zdolności do przewidywania i unikania potencjalnych niebezpieczeństw.
Niektóre gatunki szkodników w tym rybiki analizując zagrożenie nie decydują się na wejście do tradycyjnej pułapki lepowej. W świetle powyższych faktów, na bazie obserwacji własnych przygotowaliśmy pułapkę, która z jednej strony skutecznie przywabia rybiki a konstrukcyjnie symuluje naturalne środowisko owada tym samym zachęcając do wejścia do wnętrza.
Rybiki wchodząc do środka nie są świadome niebezpieczeństwa a konstrukcja pułapki uniemożliwia znalezienie drogi powrotnej.

Rybiki poszukując drogi ucieczki biegają wzdłuż wewnętrznych krawędzi pułapki. Zdezorientowane, po zmianie kierunku zostają unieruchomione na grubej warstwie kleju uformowanej do postaci okręgu. Po przypadkowym dotknięciu kleju nie są wstanie wyrwać się z elastycznej masy klejowej. Dzięki takiej konstrukcji można odpowiednio wcześnie pozyskać wiedzę n/t nawet najmniejszego stopnia infestacji obiektu przez rybiki.
Pułapka na rybiki w obecnej formie została z pełnym sukcesem przetestowana w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Testy w mieszakniach prywatnych potwierdziły skuteczność naszej nowej pułapki.
 
Najważniejsze cechy pułapki na srebrzyki PANKO:
 • rozwiązania konstrukcyjne (opatentowane) gwarantujące skuteczne odławianie owadów.
 • atraktant pokarmowy - wabik o unikalnej recepturze
 • transparentność materiału ułatwiający obserwację odłowionych owadów.
 • zamknięta konstrukcja zabezpieczająca wnętrze pułapki przed czynnikam środowiskowymi.
 • zamknięta konstrukcja uniemożliwia przypadkowy kontakt z klejem.
 • fluorescencyjne znaczniki umożliwiające po podświetleniu łatwą identyfikację miejsca wystawienia pułapki.
 • trwała, odporna na uszkodzenia konstrukcja.
Producent:PANKO
Zawartość opakowania:
 • 2 szt.
Karton zbiorczy:
 • 50 op.
Szczegóły produktu
PANKO
90
5907782181260
Nowy
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Komentarze (0)

Śledź nas na Facebooku